Yeniden Refah Partisi Ümraniye Belediye Başkan Adayı Orçun Şekercioğlu, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Yeniden Refah Partisi Ümraniye Belediye Başkan Adayı Orçun Şekercioğlu, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Belediye Başkan Aday Adayı Orçun Şekercioğlu, seçim sürecini değerlendirirken önemli açıklamalarda bulundu.

Yeniden Refah Belediyeciliginde değişim ve dönüşüme önem vereceğini ifade eden Şekercioğlu; “31 Mart 2024 tarihide yapılacak yerel seçimlerde yeniden Refah Bayrağını Ümraniye’de dikecegimize inanıyorum. Şu ana kadar yaptığımız toplantılarda salonlara sığmıyoruz. Ümraniye halkı yoğun ilgi gösteriyor. Ümraniye artık her alanda değişim ve dönüşüm istiyor” dedi.

Orçun Şekercioğlu Değişim Projelerini Anlattı

Özellikle kentsel dönüşüm üzerinde duran Şekercioğlu, Ümraniye’nin en büyük problemlerinden birinin kentsel dönüşüm olduğunu ifade etti.

Şekercioğlu, “Burada şunu ifade etmeliyim ki Ümraniye’yi çok iyi tanıyoruz ve sorunların üstesinden geleceğimizi biliyoruz. Adaylığım sürecinde halkımızdan gelen taleplerinin farkındayız. Ümraniye’de 2B arazilerinin bulunduğu toplam 13 mahallede büyük sorunlar var. Bu aşamada sadece Yeniden Refah Parti’ye gönül veren vatandaşlarımızdan oy almayacağımızı biliyoruz. Her görüşten Ümraniyeli vatandaşlarımızın oylarına talibiz. Bu mahallelerimizde toplu dönüşüm hamlesi başlatacağız. Benim meselem inşaat değil. Benim meselem insanımızın kötü yapı stokunda oturmasıdır. Son 20 yılda Ümraniye’de konut stokunun yüzde 50’si dönüştü. Fakat bunlardan bir kısmı da yaşlanmaya başladı. Bu kapsamda Dumlupınar, Topağacı, Kazım Karabekir, Hekimbaşı ve bazı mahallelerde imar plan notlarını değiştireceğiz. İmar Planlama Müdürlüğü üzerinden hızlıca Meclis’e sevk edeceğiz. Meclis’in ve İBB’nin onayı ile en kısa sürede ilk kazmayı vuracağız” dedi.

Şekercioğlu; “Ümraniye’de hedefimiz yüzde 51 oy almak”

31 Mart yerel seçimlerde hedefledikleri oy oranını açıklayan Şekercioğlu, “Ümraniye’de hedefimiz yüzde 51 oy almak. Bu sayede Yeniden Refah Partisi’ni Ümraniye’de iktidara taşıyacağız. 2029 yılında yapılacak seçimde de hedefimiz yüzde 57. Oylarımızı artırarak iktidarımızı sürdürmek istiyoruz. Bu hedeflerimize ulaşmak için sokak sokak, mahalle mahalle dolaşıyoruz. Yaklaşık 500 kişilik ekibimizle sahada çalışıyoruz. Bu ekibin içerisinde AK Parti’ye, CHP’ye,  MHP’ye ve birçok siyasi partiye gönül vermiş arkadaşımız mevcut. Bu ekip Orçun Şekercioğlu’nun Ümraniye Belediye Başkanı olması için çalışıyor. Tabi bu ekip sistemi bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu ekibin dışında 55 kişilik Kastamonu teşkilatı kurduk. Çünkü Ümraniye’de yaklaşık 30 bin Kastamonulu var. 20 bin civarında Kastamonulu oy kullanacak. Bu insanlarımıza sadece Kastamonulular gidecek ve bize oy isteyecek. Bunların yanı sıra Yeniden Refah Partisi Teşkilatı da çok güçlü bir şekilde sahada rol alıyor. İstanbul’da üye sayısını en hızlı şekilde artıran teşkilat biziz” dedi.

“Biz bu seçime 94 ruhunu revize edeceğiz”

Şekercioğlu, Refah Partisi’nin İstanbul’da seçim kazanamaz dedikleri bir dönem var. Son sırada gösterilen aday bugünkü Sayın Cumhurbaşkanımızdı. Refah Partisi, Milli Görüş’ün lideri Necmettin Erbakan’ın öncülüğünde İstanbul ve Ümraniye’de olmaz denileni başarmıştır ve iktidar olmuştur. Hareketimiz o süreçten itibaren sürekli b,r yükseliş trendine girmiştir. Biz bu seçime 94 ruhunu revize ederek 2024 ruhuyla giriyoruz.”

“Milletimiz artık AK Parti ve CHP arasına sıkıştırılmaktan kurtulmak istiyor”

Şekercioğlu; “Milletimiz kabul edilmiş bir çaresizlik içerisinde. İnsanımız İstanbul’da AK Parti ve CHP’nin dışında siyasi hareketin sonuç alamayacağına dair bir sendromun içerisine girmiş. Milletimiz artık AK Parti ve CHP arasına sıkıştırılmaktan kurtulmak istiyor. Özellikle İstanbul’da ilçelerde vatandaşı AK Parti’nin CHP ile, CHP’nin de AK Parti ile tehdit etmesi gibi bir yol oluşmuştur. Tabi bu tehdit siyasi anlamda. Bu durum hangi görüşten olursa olsun insanımızı rahatsız ediyor. Bu sıkışma Ümraniye’de özellikle mutaasıp camia, milliyetçi kesim çok rahatsız. Bu da Yeniden Refah Partisi’ni çok güçlü alternatif olarak öne çıkarıyor.”

“İttifak Söz Konusu Değil”

Şekercioğlu; “Geçtiğimiz günlerde Genel Başkanımız, Sayın Cumhurbaşkanının daveti üzerine kendisiyle bir görüşme yaptı. Görüşmede ittifakların 30 büyükşehir özelinde olabilmesi hususunda değerlendirmeler yapıldı. Daha doğrusu Cumhurbaşkanının böyle bir talebi oldu. Bunlar bildiğiniz gibi kamuoyuna da yansıdı. Şu an itibari ile ittifakı henüz kabul ettiğimizi söylemedik. Genel Başkanımız bu konuların ilgili kurullarda değerlendirileceğini söyledi. Taleplerden ziyade ittifak yapmak istiyor muyuz istemiyor muyuz konusunu karara bağlayacağız. Belki ittifak yapmak istemeyeceğiz. Kararımızı uygun bir dille Cumhurbaşkanına ve kamuoyuna anlatacağız” dedi.

Önceki Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’dan kritik ‘faiz’ uyarısı: Yatırımlar durabilir!

Bağlantılar

İletişim

Ümraniye İnkilap mahallesi 29 Mayıs caddesi no:10 kat : 1 daire:3, 34782 Ümraniye/İstanbul

Copyright © 2023 Orçun Şekercioğlu | All rights reserved.