Orçun Şekercioğlu Kimdir?

Orçun Şekercioğlu

01.06.1984 Kadıköy doğumlu olup ilkokula kadar yukarı Dudullu Mahallesinde ikamet etmiştir. İlkokulunu İstiklal Mahallesi Ümraniye’de okumuştur. Ortaokulu Ümraniye Atakent Arif Nihat Asya Ortaokulunda tamamlamıştır. Lise eğitimini Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe bölümünde okuyarak tamamlamasının ardından Anadolu Üniversitesi’nde ön lisans İşletme Yönetimi bölümünde eğitimine devam eden Şekercioğlu, Amerikan York Üniversitesi’nde Uzaktan Öğretim ile İşletme Yönetimi lisans eğitimi alarak üniversite hayatını başarıyla tamamlamıştır.

Aktif siyasi hayatına 2003 yılında Ak Parti Ümraniye Gençlik Kolları İstiklal Mahallesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladı. Bu ilk adımın ardından, sırasıyla 2004-2006 yıllarında Ak Parti Ümraniye Gençlik Kolları İlçe Yönetim Kurulu Üyesi/1. Bölge Başkanı, 2008-2010 yıllarında Ak Parti Ümraniye İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı/Sosyal İşler Başkanı, Ekonomi İşleri Başkanı, Seçim İşleri Başkanı, Teşkilatlanma Başkanı, 2010-2015 yıllarında Ak Parti Ümraniye Gençlik Kolları İlçe Başkanı gibi görevleri başarıyla gerçekleştirdi. 2015-2018 yıllarında Ak Parti İstanbul Ana Kademe İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak İnsan Hakları Birim Başkan Yardımcısı (Alevi vatandaşlarımız ve Roman vatandaşlarımız ile iletişimden sorumlu), Teşkilatlanma Birim Başkan Yardımcısı olarak Tuzla, Kartal, Adalar ilçeleri il teşkilatlanma koordinatörlüğü yaptı.

15 Temmuz 2016 akşamı Boğaziçi Köprüsü’nde (15 Temmuz Şehitler Köprüsü) hainlerce masum halka karşı açılan ateş sonucu yaralanan Şekercioğlu, Cumhurbaşkanının kararı ile Devlet Övünç Madalyası almaya ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından Gazilik şerefine layık görülmüş ve o günden beri bu gurur nişanesini onurla taşımaktadır.

2017-2019 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Yerel Hizmetler ve Yatırımlar Koordinatörlüğü’nde görev alan Şekercioğlu, sonrasında Anadolu Yakası Sorumlusu olarak görev yapmıştır.

Yaşantısının her döneminde sivil toplum çalışmalarına önem veren Şekercioğlu, 2015 yılından bugüne kurucusu ve genel başkanı olduğu İnsani Fikir Akıncıları Derneği’nde (İfader) çalışmalarına devam etmesinin yanında yurt içinde ve yurt dışında birçok sosyal yardım projelerinde görev almıştır. Bu çalışmalarına artı olarak, 2018 yılından bugüne Kastamonulular Dayanışma Derneği’nde (Kas-Der)  Genel Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir.

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Ümraniye Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi olarak seçilen ve 2023 yılına kadar Belediye Meclisi 2. Başkan Vekili olarak görevine devam eden Orçun Şekercioğlu, 2023 yılı Eylül ayında Ak Parti’den istifa ederek Yeniden Refah Partisi’ne katıldı. Yeniden Refah Partisi’ne katılımın ardından şu anda Genel Merkez Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi 2. Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir.

icon_play
0 K
Total People lived
in our city
0 K
Square kilometres
region covers
0 %
Private & domestic
garden land
0 th
Average Costs of Home
Ownership

Over three years
in the ruling

Save the Children believes every child deserves a future. In the U.S. and around the world, we give children a healthy start in life the Chief may also be involved in fire prevention.

03

Super power Administration

On top of our attention to Politician and service is a commitment to excellence all qualities admire.

200 years of city history

In 1985, WinShape Camps launched life-changing summers with our very overnight camp.

Famous for lovly city spots

That early experience set the stage for how we do camps today creating fun and faithful places.

Meet City Council

The city council have the real super powers as administraion to lead country.

Discover our lovely and
vibrant city

Experience the Tradition, Great and the Natural Beauty of the City

İletişim

Ümraniye İnkilap mahallesi 29 Mayıs caddesi no:10 kat : 1 daire:3, 34782 Ümraniye/İstanbul

Copyright © 2023 Orçun Şekercioğlu | All rights reserved.