Genel Başkanımız Fatih Erbakan’dan İktidara İsrail çağrısı: İncirlik ve Kürecik kapatılmalı!

Genel Başkanımız Fatih Erbakan’dan İktidara İsrail çağrısı: İncirlik ve Kürecik kapatılmalı!

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, İsrail’in Gazze’ye yönelik katliamlarına ilişkin, “Siyonist teröre dur demek istiyorsak mutlaka yaptırım uygulamamız, somut adım atmamız lazım. İsrail’deki büyükelçimizin acilen geri çağırılması, İsrail’in Ankara büyükelçisinin sınır dışı edilmesi, bu zulme açıkça destek veren ABD’nin İncirlik Üssü ve Kürecik Radar Üssü’nün derhal, bugünden tezi yok kapatılması, petrol başta olmak üzere bütün stratejik maddelerin ABD ve İsrail’e satışının bütün Müslüman ülkeler tarafından durdurulması gerekir” ifadelerini kullandı.

 

Yeniden Refah Partimiz Konya Hükümet Meydanı’nda ‘Özgür Filistin’ mitingi düzenledi.

 

Mitinge Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Filistin Devleti eski Eğitim Bakanı Kamal Ebu Oun, sivil toplum kuruluşları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Binlerce vatandaşın katıldığı mitinge Hamas’ın siyasi liderlerinden Halid Meşal de telekonferansla bağlanarak destek istedi.

 

‘Netanyahu’nun adalet divanında yargılanması için gerekli girişimler başlatılmalıdır’

İşgalci İsrail ve en büyük destekçisi ABD’ye yaptırımlarla karşılık verilmesi gerektiğini söyleyen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, İsrail Başbakanı Netanyahu’nun adalet divanında yargılanması konusunda gerekli girişimlerin yapılması gerektiğini söyleyerek şöyle konuştu:

 

“İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın şehri Kudüs’ü, yıllardır işgal altında tutan Siyonist işgalci İsrail Rejimi, bugün tüm dünyanın gözü önünde, Gazze’de apaçık bir insanlık suçuna imza atmaktadır. Sivil, savunmasız ve masum Filistinlilere karşı, kadın çocuk yaşlı engelli demeden vahşet politikası uygulamaktadır. Siyonist teröre dur demek istiyorsak mutlaka yaptırım uygulamamız, somut adım atmamız gereklidir. İsrail’deki büyükelçimizin acilen geri çağırılması, İsrail’in Ankara büyükelçisinin sınır dışı edilmesi, bu zulme açıkça destek veren ABD’nin İncirlik Üssü ve Kürecik Radar Üssü’nin derhal, bugünden tezi yok kapatılması, petrol başta olmak üzere bütün stratejik maddelerin ABD ve İsrail’e satışının bütün Müslüman ülkeler tarafından durdurulması gerekir.

 

 

Müslüman ülkelerin hava sahaları, karasuları ve limanlarının ABD ve İsrail’e kapatılması, ABD ve İsrail firmalarının bütün Müslüman ülkelerde devletle yapmış olduğu kontratların derhal iptal edilmesi, Türkiye öncülüğünde İsrail mallarının boykot edilmesi konusunda ortak karar alınması, Putin için tutuklama kararı çıkartan uluslararası toplumun benzer şekilde Netanyahu için de aynı kararı alması yönünde baskı kurulması, Netanyahu’nun adalet divanında yargılanması hususunda gerekli girişimlerin yapılması, ABD’nin sadece Türkiye’deki değil, bütün Müslüman ülkelerdeki üslerinin derhal kapatılması, İslam İşbirliği Teşkilatı ve D-8 liderlerinin acilen toplanarak somut yaptırımlar ortaya koyması gereklidir.”

Önceki Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Milli Görüş Belediyeciliğini Anlattı!

Bağlantılar

İletişim

Ümraniye İnkilap mahallesi 29 Mayıs caddesi no:10 kat : 1 daire:3, 34782 Ümraniye/İstanbul

Copyright © 2023 Orçun Şekercioğlu | All rights reserved.